W dniu 21.06.2024r. (piątek) Msza Św. O godz. 8.00 w Kościele parafialnym w Szczucinie. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkole o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.
Dowóz uczniów RANO odbywa się bez zmian.
Odwóz po zakończeniu roku szkolnego będzie od godziny 11:00.
Świetlica szkolna czynna od 6:45

Tygodnie tematyczne zrealizowane w czerwcu w świetlicy szkolnej:

1. Uczymy się bawiąc, nasz Układ Słoneczny.

2. Podróżowanie jest fajne.

3. Mam rację! Lada dzień wakacje!

Dnia 18 czerwca uczniowie klasy 4a postanowili wykorzystać piękną, słoneczną pogodę i zorganizować spotkanie integracyjne przy grillu. Spotkanie rozpoczęło się od pieczenia kiełbasek na grillu. Wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się smakiem świeżo upieczonych przysmaków. Obok kiełbasek, na stole pojawiły się różne słodkie smakołyki, które dodatkowo umiliły spotkanie. W międzyczasie był czas na wspólną zabawę. Dzieci biegały, grały w siatkówkę i piłkę nożną . Był to doskonały czas na umocnienie więzi między uczniami, a wspólna zabawa i radość sprawiły, że to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Dnia 17 czerwca 2024 roku klasa 4a wybrała się na wycieczkę do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. To miejsce, które przenosi nas w świat historii i techniki drogowej. Po przybyciu do muzeum przywiał uczniów przewodnik. Najpierw udali się do wnętrza muzeum, gdzie czekała na nich bogata kolekcja eksponatów. Zobaczyli modele dróg i mostów, dowiedzieli się, jak zmieniała się technologia budowy i utrzymania infrastruktury drogowej na przestrzeni lat. Przewodnik opowiadał im ciekawe historie związane z poszczególnymi eksponatami. Przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa na drodze.

Po zwiedzeniu wnętrza muzeum wszyscy udali się na zewnątrz, gdzie znajduje się skansen maszyn drogowych. To prawdziwy raj dla miłośników techniki! Uczniowie zobaczyli wiele stanowisk prezentujących drogi z różnych okresów i epok. Każde stanowisko było wyposażone w oryginalne maszyny i urządzenia drogowe, takie jak walec drogowy czy spychacz.

Wizyta w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie była nie tylko edukacyjna, ale również inspirująca. Uczniowie dowiedzieli się, jak wiele pracy i zaangażowania jest potrzebne do budowy i utrzymania dróg, którymi codziennie jeździmy.

 

Podziękowania skierowane do radnego powiatowego pana Krzysztofa Kupca.
Dzięki Pana staraniom mogliśmy wziąć udział w projekcie "Dialog Młodzieżowy w Małej Ojczyźnie", w którym uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w debacie oksfordzkiej. Nagrodą dla uczestników był zorganizowany przez Pana wyjazd do Krakowa w dniu 18 czerwca. Podczas wycieczki mogliśmy nie tylko poznać kulisy funkcjonowania Radia Kraków, ale również zobaczyć, jak wyglądają studia nagraniowe i jak powstają audycje radiowe. Wizyta na Akademii Rolniczej pozwoliła nam zgłębić wiedzę na temat nowoczesnych metod i technologii stosowanych w rolnictwie, co z pewnością wzbogaciło nasze horyzonty.
Jesteśmy również wdzięczni za zaproszenie nas doklubu Arka na pyszną pizzę, grę terenową i szkolenie, jak nagrywać na Tik Toku.
Serdeczne podziękowania składają: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczucinie, pani Beata Dzięgiel, opiekunki grupy pani Ewa Gorzkowicz i pani Renata Domińczak oraz mlodzież.

 
 
18 czerwca uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami. Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka. Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna. Poznali jego zadania i obowiązki oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Strażacy przypomnieli numery alarmowe, które każdy powinien znać. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich. Mogli również sprawdzić się w roli strażaka, gdyż każdy próbował osobiście ugasić makietę płonącego budynku. Wśród dzieci znaleźli się ochotnicy, którzy w przyszłości chcieliby zasilić szeregi straży pożarnej, gasić pożary i pomagać ludziom w potrzebie. W podziękowaniu podarowaliśmy obraz namalowany przez starszą koleżankę Patrycję z klasy 8b. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

 

III Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia. To wyjątkowe wydarzenie zrzesza miłośników powożenia powozami konnymi oraz historycznych stylów. Otoczenie XIV-sto wiecznego Zamku Królewskiego podkreśla aspekt kultywowania tradycyjnych wartości. Zawodnicy startowali w kilku kategoriach, w trzech konkurencjach: Prezentacja zaprzęgów ocenianych przez 3 międzynarodowych sędziów. Próba terenowa 12 kilometrowa trasa po okolicach Niepołomic, na trasie 5 przeszkód. Próba sprawności (kegle) 20 przeszkód, próba zręczności i gracji zaprzęgu na hipodromie koło Zamku.
Maja Kozioł z Łukaszem Pankiem zajęli I miejsce w kategorii zaprzęgów dwukonnych koni małych.
Wszystkie zaprzęgi mają na specjalnie przygotowanym parkurach do pokonania od 5 do 20 bramek, wszystko w tempie kłusa i galopu z zachowaniem zgodności trasy w normie czasu. Zawodnicy i pasażerowie pozostają ubrani w stosowne stroje, panie w kapeluszach, panowie w cylindrach.

Maja odgrywała rolę " luzaka" , pomagała powożącemu w zawodach, jej rola polega na nawigowaniu i miała do wykonania bardzo ważne zadania, od których zależy zwycięstwo powożącego.
Podpowiadanie trasy, pilnowanie normy czasu z stoperem siedząc na bryczce w ruchu .

Pilnowanie kolejności przeszkód w konkursie zręczności powożenia.
W czasie zawodów Maja dbała o konie i czesała koreczki na grzywach.
Wygrana to wielka satysfakcja po tym wyczerpującym wielogodzinnym wydarzeniu, ukoronowana przejazdem po hipodromie w rundzie honorowej z pucharem w ręku i satysfakcją w sercu.

               12 czerwca  klasa 7c pod opieką wychowawcy p. Eweliny Niewiadomskiej- Burzeci p. Marty Trznadel wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. 

                   Pierwszym punktem naszego programu było zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Podziwialiśmy imponujący obraz Bitwy pod Racławicami oraz dowiedzieliśmy się wiele interesujących informacji na temat historii tego dzieła sztuki.

                Następnie udaliśmy się do Hydropolis, gdzie mieliśmy okazję poznać tajemnice wody i jej znaczenie dla naszego życia. Interaktywne wystawy i atrakcje przeniosły nas w fascynujący świat wody, który wniosły nowe spojrzenie na ten niezwykły zasób przyrody.

                Po intensywnym zwiedzaniu byliśmy głodni, dlatego udaliśmy się do restauracji Kuźnia Smaku, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Po posiłku Pani przewodnik oprowadzał nas po wrocławskim rynku, pokazując najważniejsze zabytki, opowiadając ciekawe historie związane z miastem, a także przedstawiając wrocławskie krasnale.

                Ostatnim  punktem naszej wycieczki była Hala Stulecia i  Afrykarium, gdzie mogliśmy zobaczyć egzotyczne gatunki zwierząt z afrykańskich tropików. Z fascynacją obserwowaliśmy żółwie, hipopotamy i różnorodne ryby, które zamieszkiwały malownicze podwodne krajobrazy.

                Wrażenia z wycieczki były niesamowite. Mogliśmy poznać wiele nowych miejsc i ciekawostek, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Po obowiązkowej wizycie w Mc Donalds pełni wrażeń wróciliśmy do domu. To była bardzo udana wyprawa!

Dnia 12 czerwca 49 uczniów klas 7b, 8a,i 8b wybrało się na wycieczkę do miasteczka zwanego „Perłą Górnego Śląska” - Pszczyny.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, która położona jest na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego, w części zwanej „Park Zwierzyniec”. Tu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tych zwierząt, jak również tego skąd tutaj przybyły. Następnie udaliśmy się w stronę zamku. Po drodze jednak zatrzymaliśmy się przy kapliczce „Bądź wola Twoja” , która kryje również ciekawą historię.
Ważnym punktem wycieczki była wizyta na zamku, który nie uległ zniszczeniom w czasie II Wojny Światowej i zaskakuje swoim pięknem. Zarówno wyposażenie, jak i historia jego mieszkańców wprawia w zachwyt zwiedzających.
Kolejna atrakcja Pszczyny to Ławeczka księżnej Daisy na płycie rynku. Pani Ania – pilotka naszej wycieczki przybliżyła nam postać sławnej księżnej. Po zwiedzaniu mieliśmy czas na zakup pamiątek na rynku oraz na pyszne pączki.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy na wspólny posiłek do Mc’Donalds. Chociaż pogoda nam nie dopisała, humory nas nie opuściły.
Opiekę sprawowali: p. E. Nowak, p. E. Gorzkowicz, p. A. Kolano, p. J. Ryk i ks. Ł. Mikoś.

13 czerwca klasa 4a wybrała się wraz z opiekunami na wycieczkę do Sandomierza. Była to doskonała okazja, aby poznać historię i kulturę miasta oraz zapewnić uczestnikom niezapomniane przeżycia. Jedną z atrakcji, która czekała na uczniów, było wyjście na Bramę Opatowską - jedną z najważniejszych budowli Sandomierza, która stanowiła część średniowiecznych fortyfikacji miasta.
Kolejnym punktem programu wycieczki był spacer po Rynku, który jest jednym z najpiękniejszych w Polsce, swoją urodą zachwyca zarówno turystów jak i miejscowych. Charakteryzuje go przepiękna architektura z różnych epok. Był to czas na poznanie historii i zakup pamiątek. Następnie uczniowie udali się do zbrojowni, gdzie mieli okazję zapoznać się z dawnymi uzbrojeniami i sprzętem używanym przez rycerzy. To fascynujące miejsce, które pozwoliło uczestnikom wycieczki przenieść się w czasie i poczuć klimat dawnych epok. Jedną z największych atrakcji wycieczki była jednak organizowana w ramach niej gra miejska. To forma zabawy, która pozwoliła uczniom lepiej poznać miasto, jego historię oraz ważne miejsca. Podczas gry uczniowie musieli rozwiązywać zagadki i wykonywać różnorodne zadania, co sprawiło im mnóstwo radości i emocji – na jej końcu każdy uczestnik dostał słodki upominek, a zwycięska drużyna otrzymała pamiątki z Sandomierza. Wycieczka do Sandomierza była nie tylko doskonałą okazją do nauki, ale także do integracji i wspólnej zabawy. Wspólny wyjazd pozwolił uczniom na zdobycie nowych doświadczeń, rozwijanie kreatywności oraz uczył współpracy i komunikacji.
13 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie DKK dla dzieci. Wraz z panią bibliotekarką wyruszyliśmy w podróż dookoła świata z książką Doroty i Dariusza Grochalów pt. „W dwa lata dookoła świata”. Jest to autentyczna historia podróży harcerza Jerzyka Jelińskiego-pierwszego Polaka, który autem objechał świat w latach 1926-28. Książka z przepięknymi ilustracjami Dariusza Grochala, które nie tylko uzupełniają tekst i pozwalają śledzić podróż, ale także fenomenalnie pokazują, dzieciom jak wyglądał świat sto lat temu, tłumaczą, co oznaczało, podróżować samochodem w miejscach, gdzie często nie było dróg, a auto jechało maksymalnie 40 km/h, podają mnóstwo ciekawostek o miejscach, ludziach i zwyczajach, jakie panowały w odwiedzanych przez podróżników miejscach. Miejmy nadzieje, że zachęcone lekturą dzieci wykorzystają wakacyjny czas do zwiedzania różnych zakątków Polski, a może i świata, wykorzystując do tego celu książki.
Na zakończenie czekała na nas niespodzianka. Pani bibliotekarka wraz z panią Anią z Klubu Gier Planszowych „Szczucinka” przygotowały dla nas salę pełną gier planszowych. Poznaliśmy nowe tytuły gier, znakomicie się bawiliśmy i spędziliśmy miło czas przy planszy. A w grach właśnie o to chodzi. Po prostu o świetną zabawę. To było niesamowite przedpołudnie.
14 czerwca uczniowie klasy 2a i 2b odwiedzili Posterunek Policji w Szczucinie. Spotkanie prowadził nadkomendant Witold Łopata, uczestniczyli w nim również policjanci dąbrowskiej drogówki.
W pierwszej części spotkania drugoklasiści zwiedzili budynek komisariatu, zapoznali się z pracą policjanta oraz osób zatrudnionych na posterunku. Komendant mówił o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych. Każdy uczestnik spotkania otrzymał opaski odblaskowe.
W drugiej części spotkania uczniowie oglądali samochód policyjny, mogli wejść do niego, zapoznali się ze sprzętem jakim na co dzień posługują się policjanci
Jak co roku odbył się Międzynarodowy Konkurs Programowania w Języku Baltie. W etapie szkolnym brało udział 6 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się dwoje uczestników: Kazimierz Klimek z klasy 5 D i Aniela Grędys z klasy 8 C. W dniu 7 czerwca 2024 roku Aniela Grędys uczestniczyła w finale Międzynarodowego Konkursu Programowania w Języku Baltie w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy. Finał odbywał się w kilku placówkach konkursowych w Polsce, Czechach i Słowacji w tym samym czasie. Zawodnicy rozwiązywali zadania na platformie konkursowej baltie.net. Nasza uczennica Aniela Grędys została finalistką tego konkursu.

Dnia 10.06.2024 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Misjonarką Barbarą Gawełdą. Siostra w swej pracy była m.in. organistka w parafii Szczucin, a później przebywała na Misji Chamuka w Zambii, gdzie w buszu powstaje szkoła dla 500 uczniów z ubogich rodzin. W ramach spotkania Siostra opowiadała o pracy w Afryce i przybliżała sytuację tamtejszych ludzi. Wyświetlane zdjęcia i filmy pozwoliły przenieść się w tamtejszy klimat, poznać roślinność i zwierzęta, a nawet poznać zwroty tamtejszy narzeczy językowych. W ramach spotkania Siostra prezentowała instrumenty muzyczne, zabawki i inne rzeczy wykonane przez Afrykaļńczyków. Dzieci i młodzież z naszej szkoły pomogły spełnić marzenie budowy szkoły w Chamuka. Nasze wspólne dzieło można obserwować na fb.com/szkolaChamuka i na www.szkolachamuka.pl

 

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.