Szkoła Podstawowa w Szczucinie była organizatorem XIII Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Szczucina. W turnieju tym wzięły udział reprezentacje 6szkół podstawowych reprezentujące 3 sąsiadujące ze sobą województwa: świętokrzyskie, podkarpackie i małopolskie.

  • Szkoła Podstawowa w Stopnicy (opiekun p. Albert Franusiak)
  • Szkoła Podstawowa w Pacanowie (opiekun p. Barbara Nawrot)
  • Szkoła Podstawowa w Wadowicach Górnych (opiekun p. Przemysław Paprocki)
  • Szkoła Podstawowa w Oleśnie (opiekun p. Mariusz Kądzielawa),
  • Szkoła Podstawowa w Luszowicach (opiekun p. Jarosław Piasecki)
  • Szkoła Podstawowa w Szczucinie(opiekun p. Wojciech Krukowski)

Otwarcie turnieju przeprowadzono zgodnie z ceremoniałem sportowym. Po uroczystym marszu na wejście drużyny i ich opiekunów powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczucinie Beata Dzięgiel. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Zastępca Burmistrza  Szczucina Tomasz Bełzowski.

 Turniejprzeprowadzono systemem „każdy z każdym”Zanotowano następujące wyniki pomiędzy poszczególnymi zespołami:

  • SP Szczucin - SP Stopnica 3-0
  • SP Wadowice G. - SP Luszowice 0-0
  • SP Olesno – SP Pacanów 5-0
  • SP Olesno - SP Stopnica 2-1
  • SP Szczucin – SP Luszowice 1-1
  • SP Wadowice G. - SP Stopnica 2-0
  • SP Szczucin - SP Olesno 1-0
  • SP Stopnica – SP Pacanów 0-1
  • SP Wadowice G. - SP Olesno 0-1
  • SP Olesno – SP Luszowice 2-0
  • SP Szczucin - SP Wadowice G. 3-0
  • SP Pacanów – SP Luszowice 0-1
  • SP Luszowice – SP Stopnica 0-0
  • SP Szczucin – SP Pacanów 1-0
  • SP Pacanów – SP Wadowice G. 0-2

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. SP Szczucin 13 pkt  9-1
  2. SP Olesno 12 pkt  10-2
  3. SP Wadowice Górne 7 pkt  4-4
  4. SP Luszowice  6 pkt  2-3
  5. SP Pacanów 3 pkt 1-9
  6. SP Stopnica 1 pkt  1-8

 

      Skład zwycięskiej drużyny SP Szczucin: Nikola Misiaszek, Karol Będkowski, Kamil Czaja, Patryk Lipczyński, Adrian Dziekan, Wojciech Pietras, Antoni Mamuszka, Bartosz Gmyrek, Sebastian Chrabąszcz i Adam Danisz.

                        Puchary, medale i dyplomy zwycięzcom wręczali: w zastępstwie Burmistrza – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Szczucinie Janusz Bukała i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczucinie Beata Dzięgiel.

nagranie 1  ...

nagranie 2  ...

nagranie 3  ...

nagranie 4  ...

nagranie 5  ...

nagranie 6  ...

nagranie 7  ...

nagranie 8  ...

nagranie 9  ...

nagranie 10  ...

nagranie 11  ...

nagranie 12  ...

nagranie 13  ...

nagranie 14  ...

nagranie 15  ...

nagranie 16  ...

nagranie 17  ...

nagranie 18  ...

nagranie 19  ...

nagranie 20  ...

nagranie 21  ...

nagranie 22  ...

 

 

Zdjęcia wykonała ucz. Zuzanna Skoczylas z 8a w ramach proj. Laboratorium Przyszłości

Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą i panią praktykantką Moniką przygotowali dla pierwszoklasistów bardzo przydatny gadżet, który ułatwi im korzystanie z książek. Zamiast zaginać rogi lub kłaść książkę na otwartej stronie grzbietem do góry zakładki umilą czytanie i pomogą zachować miejsce w ulubionej książce. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał szkolną bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Życzymy naszym kolegom i koleżankom niesamowitych przygód w magicznym świecie książek!

11 stycznia odbyło się kolejne spotkanie w SCKiB w Szczucinie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem pani bibliotekarka przygotowała dla nas baśń H. Ch. Andersena "Dziewczynka z zapałkami". Opowiada ona historię małej dziewczynki, wywodzącej się z ubogiej rodziny, która zmuszona jest do sprzedawania zapałek, by zarobić na życie. Wydarzenia przedstawione w baśni mają miejsce podczas jednego wieczoru, ostatniego dnia w roku. Historia małej dziewczynki mogłaby być zupełnie inna, gdyby nie obojętność osób, które spotkała na swojej drodze. Uczniowie mieli możliwość uświadomić sobie, że sens świąt nie polega jedynie na otrzymywaniu prezentów, lecz przede wszystkim na ich dawaniu, a sam prezent może mieć charakter niematerialny, na przykład zainteresowanie się samotną, potrzebującą osobą. Spotkaniu tradycyjnie towarzyszyły dodatkowe zajęcia związane z omawianą lekturą.

W dniu 17 stycznia klasę 2d odwiedziła Pani Mariola - mama kolegi, która pokazała nam wspaniałe pomysły na pracę plastyczną na Dzień Babci i Dziadka. Zajęcia były bardzo owocne. Dziękujemy :)

 

         W rozegranych w Borkach Gminnych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej dobrze zaprezentowali się nasi szkolni tenisiści stołowi.

Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach wywalczyli oni trzecie miejsca w grze drużynowej zarówno w kategorii chłopców młodszych jak i starszych. Brązowe medale zawisły ostatecznie na szyjach naszych uczniów: Kacpra Knapczyka (indywidualnie i drużynowo), Sebastiana Chrabąszcza, Karola Dudkiewicza, Szymona Strzałby i Piotra Rustowicza.

W marcu będą oni reprezentować naszą szkołę na Powiatowych Igrzyskach Dzieci w tenisie stołowym, które zostaną rozegrane w Oleśnie.

 

 

Miło było nam gościć panią Natalię Kiełb, która w czasie wizyty opowiadała o:

- rasach psów,

- potrzebach czworonogów,

- jak zachować się podczas spotkania z psem,

- o obowiązkach,

- jak rozpoznać emocje czworonoga,

- psach w służbie ludziom,

- motywach w bajce, piosence, filmie, 

Dziękujemy za miłą atmosferę i przekazaną wiedzę, która pozwoli dzieciom lepiej zrozumieć swojego wiernego przyjaciela.

Zima to trudny czas dla ptaków. Właściwe dokarmianie nie tylko przynosi radość z obserwacji różnych gatunków, ale także pomaga im przetrwać . W tym roku Mali ekolodzy z klasy 1a oraz 1c postanowili zobaczyć, o jakich zasadach pamiętać, czego nie robić i co ptakom smakuje. W tym celu obok szkoły został powieszony karmnik, w którym uczniowie systematycznie dokarmiają ptaki.

W piątkowy poranek 19 stycznia uczniowie wszystkich klas piątych udali się na wycieczkę edukacyjną do kina w Tarnowie. Celem wyjazdu było obejrzenie najnowszej adaptacji filmowej lektury szkolnej „Akademia Pana Kleksa”. Piątoklasiści zaopatrzeni w kinowe przysmaki z chęcią zanurzyli się w świat wyobraźni i wspólnie z główną bohaterką filmu przenieśli się do Akademii, której głównym pedagogiem był tytułowy Kleks. Razem z Adą Niezgódką przezwyciężali swoje obawy i lęki, ucząc się czym jest przyjaźń oraz empatia. Po zakończonym seansie klasy 5a i 5b udały się na poczęstunek, natomiast klasy 5c i 5d postanowiły wspólnie spędzić aktywnie czas w parku trampolin FlyPark. Po wizycie w parku trampolin obie klasy udały się na posiłek by podreperować nadwątlone wysiłkiem fizycznym siły. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki pełnili p. Ewa Pochroń, p. Bogdan Kolano, p. Iwona Łuszcz, p. Anna Jaje, p. Aneta Gwizd-Lichwała oraz p. Jacek Morawiec.

nagranie 1  ...

nagranie 2  ...

nagranie 3  ...

 

W dniu 22 stycznia 2024r. w Szkole Podstawowej w Szczucinie uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w pokazach naukowych w ramach realizacji projektu pn. Organizacja pokazów popularnonaukowych z zakresu ekologii „Coś wisi w powietrzu” Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie. Dzięki tym zajęciom uczniowie uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W ciekawy sposób mogli zgłębić tajniki wiedzy dotyczące powietrza, które nasz otacza. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie? Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty. A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Te i wiele innych ciekawych  informacji uzyskali uczniowie  uczestniczący w pokazach. Była to niezapomniana naukowa przygoda. Dziękujemy prowadzącym za atrakcyjny i ciekawy przekaz wiedzy.

nagranie 1  ...

nagranie 2  ...

nagranie 3  ...

nagranie 4  ...

nagranie 5  ...

nagranie 6  ...

nagranie 7  ...

                W niedzielę 28 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 32 zagrała. Tym razem zbierano środki dla dużych i małych pacjentów oddziałów pulmonologicznych.  Środki zebrane podczas tegorocznej edycji zostaną przekazane na zakup sprzętu do diagnostyki, monitorowania osób z chorobami płuc. Nasza szkoła wzięła aktywny udział w zbiórce pieniędzy na rzecz WOŚP. Udało się zebrać 12067,70  –  kwestowało 22 uczniów. Dziękujemy bardzo za duże zaangażowanie wolontariuszom. Koordynatorami byli A. Kupiec i M. Kupiec. Sie ma!

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.