W dniach od 8 do 12 kwietnia Szkolne Koło PCK przeprowadziło szereg akcji promujących zdrowy styl życia. W tym czasie, uczniowie wszystkich klas mieli możliwość raczyć się owocami rozprowadzanymi w szkole (nektarynki, banany) oraz przypomnieć sobie co należy robić by być zdrowym. Każdy uczeń miał możliwość wziąć udział w konkursach propagujących zdrowe podejście do życia (konkurs fotograficzny, literacki, plastyczny oraz konkurs wiedzy). Nauczyciele wychowania fizycznego omawiali z uczniami zalety ruchu fizycznego dla zdrowia całego organizmu, pod okiem nauczycieli plastyki powstawały prace obrazujące zdrowy styl życia, podczas zajęć technicznych uczniowie próbowali swoich sił kulinarnych przygotowując potrawy ze świeżych składników. W ramach zajęć świetlicowych dzieci miały możliwość porozmawiania z higienistką szkolną na temat wagi spożywania zdrowych posiłków oraz wykonali prace plastyczne przedstawiające piramidy zdrowia i zdrowe talerze. Uczniowie klas młodszych również aktywnie włączyli się w propagowanie zdrowego stylu życia poprzez przygotowanie szaszłyków/sałatek ze świeżych owoców i warzyw, jak również przygotowali piękne prace ukazujące zdrowe nawyki. Ponadto członkowie Szkolnego Koła PCK przygotowali zdrowe bułeczki, które następnie rozprowadzali wśród uczniów i pracowników szkoły. W ramach obchodzonego w tym czasie Światowego Dnia Pracownika Służby Zdrowia, przedstawiciele SK PCK wręczyli pani higienistce Janinie Woźniak bukiet kwiatów dziękując jednocześnie za ogrom pracy włożony w dopilnowanie by wszystkie dzieci przybywające w szkole czuły się w niej komfortowo. Uczniowie biorący udział w konkursach oraz zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali zdrowe nagrody ufundowane przez Spółdzielnię Ogrodniczo-Pszczelarską w Tarnobrzegu. Serdecznie dziękujemy!