W dwa kolejne dni – 21 i 22 marca - nasze siatkarki i siatkarze wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej klas siódmych i ósmych.

            Po zdobyciu tytułów Mistrzów Powiatu przez naszych młodszych siatkarzy i siatkarki poprzeczka dla starszych została zawieszona bardzo wysoko.

            W czwartkowej rywalizacji dziewcząt nasza drużyna wzorowo poradziła sobie z presją i w pokonanym polu pozostawiła zespoły siatkarek z SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, SP Radgoszcz, SP Olesno, SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska i SP Zarzecze Duże. Mobilizacja w zespole była tak wysoka, że dziewczęta zdołały wygrywać kolejne mecze dobrze realizując założenia taktyczne aż po spotkanie finałowe wygrane 2-0.

Tytuł Mistrzyń Powiatu powędrował więc do Szczucina a złote medale zawisły na szyjach: Amelii Wiślickiej, Martyny Giza, Kamili Chrabąszcz, Klaudii Łuszcz, Martyny Rybackiej, Natalii Gądek, Gabrieli Motyka, Natalii Cieśla, Mai Skowron, Mai Zielińskiej i Kingi Doroż.

            W piątkowym turnieju chłopców również wystartowało sześć drużyn – SP Nr 1 Dąbrowa Tarnowska, SP Olesno, SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska, SP Radgoszcz, SP Słupiec i SP Szczucin. W drodze rozstawienia i losowania podzielono je na 2 grupy.

            Po dwóch zwycięstwach z SP Nr 2 Dąbrowa Tarnowska i SP Olesno oraz wywalczeniu I miejsca w grupie A nasi siatkarze osłabieni brakiem kontuzjowanego Krzysztofa Pachołka przegralijednak w fazie play-off i ostatecznie zajęli 4 miejsce.

            Nasza drużyna występowała w składzie: Karol Dudkiewicz, Wiktor Chrabąszcz, Igor Sznajder, Aleksander Machaj, Mikołaj Banach, Szymon Strzałba, Hubert Czaja i Kacper Madura.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.