Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza „Ogniki” aktywnie działa. W miesiącu marcu regularnie odbywały się zbiórki w trakcie których młodzież doskonaliła sprawność fizyczną i umiejętności.

Druh Piotr Sabaj Komendant Gminnej Ochrony Pożarowej przeprowadził musztrę strażacką, dzięki której uczniowie zwiększyli swoje kompetencje.

Młodzież wzięła udział w treningu karate przeprowadzonym przez pana Tomasza Bełzowskiego, posiadacza „czarnego pasa” w tej sztuce walki. Członkowie drużyny poznali zasady samoobrony, oraz poprzez ćwiczenia zwiększyli swoją kondycję fizyczną.

W dniu 1 kwietnia drużyna gościła w Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Mł. kpt. Grzegorz Gałęziowski – dowódca zmiany w KP PSP oprowadził młodzież po wyremontowanym budynku jednostki. Uczniowie mieli okazję widzieć; pokoje strażaków, centrum dowodzenia, siłownię, pralnię, garaże. Z zaciekawieniem słuchali opowieści na temat wozów strażackich ich wyposażenia i przeznaczenia. Zapoznali się ze sprzętem ratowniczo-medycznym oraz umundurowaniem strażaków w czasie akcji.

Młodzież była zachwycona przebiegiem zajęć oraz wycieczką do Dąbrowy Tarnowskiej. Z niecierpliwością czekają na następne zajęcia.