7c

28 października w piękny czwartkowy dzień, my uczniowie 7c, byliśmy na wycieczce w Tarnowie. Zaczęliśmy od oglądnięcia filmu „Czarny młyn” - wzruszającej opowieści o akceptacji, tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą. O życiu chłopaka -głównego, bohatera, które jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Następnie udaliśmy się malowniczymi uliczkami Tarnowa do Muzeum Historii Tarnowa i Regionu, gdzie zobaczyliśmy przygotowaną w zabytkowych wnętrzach ekspozycję wprowadzającą nas w barwną i ciekawą historię miasta i regionu – Powstanie Styczniowe i Listopadowe. Podążając ścieżką, wyznaczoną przez zawierającą liczne ciekawostki perforowaną taśmę katarynki trafialiśmy do kolejnych pomieszczeń, gdzie znajdowały się najciekawsze i najcenniejsze obiekty ze zbiorów tarnowskiego Muzeum. Podczas lekcji muzealnej „Dawne życie w neolicie” każdy z nas wykonał bransoletkę w technice makramy oraz rozetkę. Podziwiając wielokulturowość i ciekawą historię miasta Tarnowa, wróciliśmy do autobusu i pojechaliśmy do Fly Parku. Mogliśmy się przekonać o sile grawitacji, tarcia i sprężystości. Spędziliśmy wspólnie czas świetnie się bawiąc. Po dwóch godzinach pojechaliśmy do McDonald's. To był bardzo fajny dzień. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domu.