Pełen wrażeń półfinał Lokalnej Ligi Debat w Gminnej Bibliotece Publicznej już za nami!

Warsztaty z Debaty Oksfordzkiej w ramach projektu „Dialog młodzieżowy w małej ojczyźnie” realizowane przez Krakowskie Stowarzyszenie Mówców we współpracy z biblioteką organizowane były w Oleśnie od listopada 2023 roku. Do udziału w projekcie zaproszone zostały Szkoły Podstawowe w Borkach, Radgoszczy, Oleśnie i Szczucinie.

Szkolenia i wykłady prowadzone przez członków stowarzyszenia miały na celu rozwijanie umiejętności oratorskich i promowanie idei debatowania. Okazuje się, że zamierzony efekt został osiągnięty: młodzi uczestnicy wykazali się podczas debat półfinałowych znakomitym przygotowaniem, świetną znajomością zadanych tematów i niezachwianym opanowaniem.

Podczas półfinału, który odbył się 15 marca 2024 roku, przeprowadzone zostały dwie debaty:
– pierwsza nad tezą „Rodzice powinni mieć dostęp do kont w serwisach społecznościowych swoich dzieci”. W tej debacie udział wzięli koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Borkach oraz uczniowie naszej szkoły w składzie: Liliana Morawiec, Amelia Wiślicka, Natalia Łachut i Klaudia Łuszcz.
– druga nad tezą „W szkole podstawowej powinien obowiązywać zakaz używania telefonów komórkowych”, a uczestniczyli w niej uczniowie z Olesna i Radgoszczy.

Zwycięzcami półfinałowych potyczek zostali uczniowie ze Szczucina i Radgoszczy.

Wszystkie cztery drużyny spotkają się ponownie już 9 kwietnia podczas uroczystego podsumowania projektu i debat finałowych.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.