Tradycyjnie w drugi czwartek miesiąca odbyło się kolejne spotkanie w SCKiB w Szczucinie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Pani bibliotekarka rozmawiała z uczniami o książce „Mój brat czarodziej” Anny Czerwinskiej – Rydel. Bohaterem książki jest Julian Tuwim. Każda chwila z nim była intensywna, swoista, magiczna. W kuchni warzył tajemnicze „miszkulancje”, w tekturowym pudełku miał kawałek dżungli z prawdziwym wężem i całkiem sam, jako zaledwie dziesięcioletni chłopiec, wybrał się w podróż do… Ameryki! Dojechał tylko do Sieradza, na szczęście, bo Irenka bardzo za nim tęskniła i odliczała godziny do jego powrotu. Wrócił i czary zaczęły się na nowo! Omawiana książka to barwna opowieść o dzieciństwie Julka i Irenki Tuwim. On stał się znakomitym poetą, ona – świetną tłumaczką literatury pięknej. Po zapoznaniu się z opowiadaniem uczniowie jednogłośnie stwierdziły, że zwariowane przygody i szczenięce wybryki niekoniecznie przesądzają o tym, co wyrośnie z dziecka, a Julek jest tego najlepszym przykładem. Spotkaniu towarzyszyło czytanie wierszy Juliana Tuwima i zadania sprawdzające znajomość jego twórczości.