11 marca uczniowie klasy 2a i 2b wraz z wychowawcami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania kruszcu, wygląda dziś jak podziemne miasto. Uczniowie, podążając za przewodnikiem najstarszymi wyrobiskami tej kopalni, zachwycali się podziemnym miastem, stworzonym przez unikatowe komory solne oraz piękne i wykute w soli kapliczki i rzeźby solne. Zobaczyli – dzięki animacjom – jak wyglądała ciężka praca górników solnych, a także narzędzia i urządzenia górnicze. Wielką atrakcją była dla dzieci podróż podziemną kolejką. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w największej z komór solnych, która pełni dodatkowo funkcje rekreacyjne ze względu na znajdujące się tam: boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci i restaurację. Nie zabrakło również tradycyjnego, za pomocą własnych języków, sprawdzania, czy ściany kopalni faktycznie są z soli… Wycieczka, podczas której uczniowie wspólnie miło spędzili czas i z której wrócili wszyscy w doskonałych nastrojach, na długo pozostanie w pamięci nie tylko ze względów rozrywkowych, ale przede wszystkim – edukacyjnych.