Dnia 7 marca 2024r. klasa 6c wybrała się na wycieczkę dydaktyczną do Tarnowa. Pierwszym i najważniejszym punktem wycieczki była wizyta w Pasażu Odkryć. Jest to stosunkowo nowe miejsce na mapie Tarnowa, które jest ciekawym źródłem nauki z różnych jej dziedzin. Zwiedzając stałą wystawę uczniowie mieli możliwość poznania historii powstania  świata oraz miejsca, jakie zajmuje w nim człowiek. Mogli zobaczyć różnorodne wytwory naukowców z naszego regionu, którzy przez żmudną i solidną pracę naukową doprowadzili do wielu okryć i powstania praktycznych urządzeń. Wszystko to wzbogacone nowoczesnymi multimedialnymi urządzeniami, które wzbudzały zainteresowanie uczniów.  Ponadto spędzili czas w planetarium, gdzie podczas seansuastronom objaśniał tajemnice naszego kosmosu. Mieli również zajęcia praktyczne z małej inżynierii, gdzie każdy sam tworzył określony produkt. Drugim punktem naszego wyjazdu był FlyPark, który umożliwił aktywny ruch na trampolinach i innych mieszczących się tam urządzeniach. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do restauracji  McDonald’s, aby zregenerować siły po aktywnie spędzonym dniu. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Aneta Gwizd-Lichwała oraz pani Urszula Hyży.