dzpdz

Dn. 21 listopada Szkolny Samorząd Uczniowski przygotował apel dotyczący PRAW DZIECKA.

Uczniowie klas młodszych i starszych mieli okazję przypomnieć sobie przysługujące im prawa opisane w Konwencji Praw Dziecka ONZ, i ratyfikowane ponad trzy dekady temu przez Polskę,

Wszyscy uczniowie wysłuchali przygotowanych przez swoich kolegów treści przeplatanych prezentacją i piosenkami nawiązującymi do praw dzieci.

„Mówiliśmy o prawach ,jakie mają dzieci – byśmy je dobrze znali i zawsze mogli z nich korzystać. Musicie jednak pamiętać, że korzystając z praw nie można ograniczać praw innych – waszych kolegów, koleżanek i dorosłych. Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i w poczuciu bezpieczeństwa. Należy również pamiętać, że oprócz praw macie również obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka waszych rodziców, Polaka i człowieka.”

W ramach obchodów Dnia Praw Dziecka został zorganizowany korowód przedstawicieli klas 4-8, który przemierzył wszystkie piętra szkoły z plakatami i hasłami promującymi prawa najmłodszych.

Tematyka tego dnia była wzbogacona o okolicznościowe gazetki i wystawy prezentowane na różnych piętrach szkoły.

 

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.