kro23

7 czerwca uczniowie klasy 6c pod opieką wychowawcy p. Eweliny Niewiadomskiej- Burzec i p. Marty Trznadel wyruszyli na wycieczkę klasową do Krosna . Podróż wygodnym busem minęła szybko jednak strachu było co niemiara bo całą drogę padał deszcz. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce gdzie o dziwo deszcz zamienił się w mżawkę, a po chwili zupełnie ustał! Pani przewodnik zaprosiła nas do wyjątkowego, położonego na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej muzeum.
W otoczeniu przepięknego lasu Bobrzeckiego nadal znajdują się XIX-wieczne kopanki,
w których można zobaczyć naturalną ropę naftową. Spacerując alejkami ukazywały się nam unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym pochodzące z XX wieku. We wnętrzach budynków można było przenieść się w czasy, kiedy na kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz. A to wszystko dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym.
O godzinie 13.00 pożegnaliśmy panią przewodnik
i mogliśmy chwilę odpocząć . Smaczny obiad zjedliśmy w eleganckiej restauracji na krośnieńskim rynku. Ale to nie wszystko! Czekało na nas jeszcze
Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. To bardzo interaktywny obiekt . Poznaliśmy lokalne historie, tradycyjne zwyczaje i obrzędy oraz napotkaliśmy wiele niezwykłych miejsc, które dzięki osiągnięciom współczesnej technologii przeniosły nas w podróż do dawnego świata! Zwiedzanie tego obiektu sprawiło wszystkim wiele radości. Na koniec pobytu uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach plastycznych. Po obowiązkowej wizycie w McDonalds pełni wrażeń wróciliśmy do domu. To była bardzoudana wycieczka!

 

 

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 14 643-64-26

Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 15.00

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2024

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.