dz Dzień 18 listopada stał się w naszej szkole wielką manifestacją praw dziecka. Samorząd Uczniowski włączył się w ten sposób w obchody 30-lecia uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Dzień rozpoczął się apelem, na którym uczniowie klasy 5b wspaniale zainscenizowali sytuacje dotyczące łamania praw dzieci, ale również i te, które stanowiły dla nich przeciwwagę. Wiersze, prezentacja multimedialna, piosenka – wszystko złożyło się w nastrojową całość. W czasie długiej przerwy został zainicjowany „niebieski korowód” przemieszczający się korytarzami szkoły , w czasie którego przedstawiciele klas IV – VI głosili swoje prawa. Z kolei uczniowie klas VII – VIII wzięli udział w „Quizie o prawach dziecka” – wykazali się dużą wiedzą nie tylko na temat swoich praw, ale także dokumentów, które je opisują. Najmłodsi uczniowie mieli zadanie plastyczne – przygotowywali w klasach prace nt.: „Wymarzony świat dla dzieci w przyszłości”. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone i zaprezentowane na okolicznościowej wystawie. Dodatkowo w tym dniu biblioteka szkolna zorganizowała kącik czytelniczy, w którym udostępnione zostały książki i inne opracowania nt. praw dziecka. Korytarze szkoły ozdobiły atrakcyjne gazetki okolicznościowe pod hasłem: „Dla każdego dziecka dzieciństwo”