You are here: Home Aktualności Wycieczka do Ojcowa

Wycieczka do Ojcowa

W dniu 18.10.2019 r. klasy VII SP w Szczucinie uczestniczyły w wycieczce do Ojcowa , która realizowana była w ramach programu profilaktycznego, Archezja ‘’ i współfinansowana przez Urząd Gminy w Szczucinie.

Uczniowie pod opieką wychowawców i pedagoga wędrując Doliną Prądnika brali udział w alternatywnych zajęciach dotyczących dobrego, szczęśliwego życia bez uzależnień. Program uświadamiał młodzieży jakie wartości są ważne, jakimi zasadami powinni się kierować. Poruszał kwestie autorytetów, podkreślał rolę rodziców, nauczycieli i wychowawców w kształtowaniu młodego człowieka. Zachęcał uczniów do dobrych relacji z innymi, rozwijania swoich zainteresowań, wiary we własne możliwości. Zajęcia były prowadzone przez pełnych charyzmy, profesjonalnych profilaktyków, którzy w niezwykle ciekawy sposób przekazywali wiedzę o tym jak istotne są nasze decyzje, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i problemami w okresie dojrzewania. Poprzez legendy, opowiadania z morałem uczniowie dowiadywali się jaki jest prawdziwy sens życia i jak nie warto ulegać manipulacji. Program wzbogacony był o treści edukacyjne dotyczące historii, geografii, biologii, religii.

Na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego uczniowie zwiedzili: zamek Kazimierzowski, basztę, jaskinię Łokietka. Widzieli ruiny murów obronnych, wydrążoną w skale wapiennej 40 – metrową studnię, która przez bezmyślność ludzi została do połowy zasypana, skałę Jonaszówkę. Po długiej trasie uczniowie dotarli do ,, Archezji’’ – wioski z pradziejów, miejsca gdzie mogli się zrelaksować, zjeść pyszną kiełbaskę , wziąć udział w zabawach ruchowych.

Uczniowie doświadczyli wspaniałej przygody, byli bardzo zadowoleni, pomimo zmęczenia nikt nie narzekał.