W dniach 18. – 20.10.2019 w naszej szkole został zorganizowany wyjazd do Szczawnicy. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klas V i VI. Po przyjeździe odbyło się zakwaterowanie w domu wypoczynkowym „Szalay I”. Po obiedzie zdobyliśmy szczyt Palenicę. Wieczorem przy ognisku dzieliliśmy się wrażeniami z pierwszego dnia pobytu.

W drugim dniu po wspaniałym śniadaniu grupa wyruszyła rowerami do Czerwonego Klasztoru. Trasa biegła urokliwą doliną Dunajca oraz przekraczała granicę Słowacji. Uczestnicy podziwiali wspaniałe widoki i piękno gór w jesiennej scenerii. Po dotarciu do celu podróży, zwiedzeniu Czerwonego Klasztoru i krótkim odpoczynku grupa udała się w drogę powrotną. W Szczawnicy uczestnicy wyjazdu mieli możliwość dokonania zakupu pamiątek. Wieczorem odbył się seans filmowy, dzięki wypożyczonemu sprzętowi z naszej szkoły.

W trzecim dniu, po śniadaniu udaliśmy się rowerami do Krościenka, następnie do wodospadu Zaskalniak. W godzinach popołudniowych opuściliśmy Szczawnicę i autokarem wyruszyliśmy w drogę powrotną do Szczucina. Oczywiście po drodze nie zabrakło sprawdzonej atrakcji Mc Donald. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni z wycieczki. Wyjazd zorganizował pan Wojciech Krukowski, a w opiece nad grupą pomagał pan Marek Kupiec.