12 października klasa IV C ( razem z wychowawczynią Panią Edytą Cieśla) pojechała na wycieczkę do Oleśnicy, aby zobaczyć najmniejszy zamek w Polsce. Wyjechaliśmy koło dziewiątej i po 20 minutach byliśmy na miejscu. Pogoda tego dnia była słoneczna, bardzo się cieszyliśmy. Ten mały zamek, który pojechaliśmy obejrzeć, zbudowali miłośnicy historii w 2008 roku. Nazywają się oni Bractwo Rycerskie „Poczet Bagiennych z Wieżycy". Dolna część zamku zbudowana jest z kamienia, a górna z cegieł. Pan i Pani z bractwa ubrani w stroje z XIII wieku, opowiadali nam o dawnych czasach, kiedy niedaleko stąd istniał prawdziwy zamek. Mówili na przykład, że w średniowieczu uważano, że istnieją wiedźmy i palono je na stosie. Zapraszali też na turnieje rycerskie, które odbywają się obok zamku. Po tych ciekawych opowieściach graliśmy w spektaklu pt. „Smoczek Żarłoczek ”- każdy uczeń miał swoją rolę. Wszyscy biegali, śmiali się i ganiali smoczka. Potem zjedliśmy smaczne kiełbaski upieczone na grillu przez naszych rodziców. Gdy już sobie pojedliśmy, zaczęliśmy walczyć mieczami. Miecze były zrobione z miękkiego materiału – wszyscy przeżyli ! W drodze do domu śpiewaliśmy piosenki i opowiadaliśmy sobie żarty. Wszyscy byliśmy w dobrym humorze, bo wycieczka była wyjątkowo udana. Zachęcamy każdego, by tam pojechał.

Konrad Galary klasa IV C