You are here: Home Aktualności Europejski Dzień Języków Obcych – lekcje przez Skype w naszej szkole

Europejski Dzień Języków Obcych – lekcje przez Skype w naszej szkole

W dniach 16,17,18 września uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w lekcjach przez Skype, będących częścią obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie z klas 7 oraz 8 uczestniczyli w lekcji języka portugalskiego, francuskiego oraz słowackiego. Lektorzy przybliżyli uczniom podstawowe słowa i najczęściej używane zwroty oraz kulturę, obyczaje i tradycje poszczególnych krajów. Lekcje przez Skype organizowane są przez Instytuty Kultury oraz Ambasady działające w ramach Stowarzyszenia Narodowych Instytucji Kultury Unii Europejskiej w Warszawie, we współpracy z Komisją Europejską. Lekcje mają na celu promocję nauki języków obcych oraz zapoznanie uczniów z językami, z którymi nie mają styczności na co dzień. Podczas zajęć stosowane są aktywne metody pracy z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnej.