Dnia 29 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej w Szczucinie rozegrany został Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym klas I - III - Etap Gminny. W turnieju wzięły udział 3 szkoły z terenu gminy Szczucin –ZSP Słupiec, ZSP Borki, SP Szczucin. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Szczucina, Komenda  Komisariatu  Policji w Szczucinie, Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Zawodników przywitali organizatorzy zawodów wraz z sierż. Pawłem Laska – policjantem Komisariatu Policji w Szczucinie. Do komisji zostali powołani opiekunowie drużyn.

Uczestnicy musieli się zmierzyć z przepisami ruchu drogowego oraz z torem przeszkód pod czujnym okiem pana policjanta.

Klasyfikacja Końcowa:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Szczucinie w składzie:

• Grędys Aniela
  • Misiaszek Zuzanna
  • Podosek Patrycja

opiekun: Aleksandra Mazur-Surdel

2  miejsce – Zespół Szkolno –Przedszkolny w Borkach  w składzie:

• Bober Kacper
  • Cygan Bartosz
  • Przeniosło Mateusz

opiekun: Bernadeta Soja

3          3 miejsce - Zespół Szkolno –Przedszkolny w Słupcu  w składzie:

• Adamczyk Kacper
  • Machura Maciej
  • Wróbel Piotr

opiekun: Elżbieta Śliska-Chrabąszcz

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą i umiejętnością poruszania się na rowerach. Na wyróżnienie zasłużyli: Zuzanna Misiaszek uczennica Szkoły Podstawowej w Szczucinie, która najlepiej poradziła  sobie z testami oraz Kacper Bober uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borkach który najlepiej przejechał bardzo trudny tor przeszkód. Po ciężkich zmaganiach  każdy uczestnik otrzymał nagrody ufundowane przez Burmistrza Szczucina Pana Jana Sipiora. Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczyli: Dyrektor Szkoły Pani Beata Dięgiel, Zastępca Burmistrza Szczucina Pan Tomasz Bełzowski, Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie podinsp. Bogumił Jedynak.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.