You are here: Home Aktualności Dzień otwarty dla sześciolatków

Dzień otwarty dla sześciolatków

       

14 III 2019r. po raz pierwszy progi Szkoły Podstawowej w Szczucinie przekroczyli przyszli pierwszoklasiści wraz ze swymi rodzicami.

,,Dzień Otwarty” rozpoczął się na holu II piętra. Dyrektor szkoły mgr B. Dzięgiel powitała przybyłych oraz przedstawiła ofertę szkoły wraz z rozporządzeniami dotyczącymi realizacji obowiązku szkolnego i rekrutacji uczniów do klasy pierwszej. Przedstawicielka Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej mgr Karolina Lewandowska zapoznała rodziców sześciolatków z wymaganiami dotyczącymi dojrzałości szkolnej.

Zaproszeni goście obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez obecnych pierwszoklasistów oraz uczniów klasy III B wraz z wychowawcami. Pedagog szkoły mgr A. Ślęczkowska zachęciła sześciolatków do wspólnej zabawy integracyjnej.

Następnie cztery korowody wyruszyły krokiem tanecznym na zwiedzanie szkolnych sal lekcyjnych, w których czekały atrakcyjne niespodzianki. Były nimi różnorodne klocki, puzzle, układanki, instrumenty muzyczne, wideoklipy z ulubionymi przez przedszkolaków piosenkami, gry dydaktyczne prezentowane na tablicy interaktywnej, sprzęt sportowy ,,Radosnej szkoły” , zabawki, baloniki, kolorowe kredy do rysowania po tablicy.

Radości było wiele. Wielu przedszkolaków już tego dnia zapragnęło rozpocząć przygodę ze szkołą.

    Na zakończenie pobytu w szkole rodzice zapoznali się z podręcznikami, a przyszli uczniowie otrzymali podarunki przygotowane przez pracowników świetlicy.

nagranie_1 ...

nagranie_2 ...

nagranie_3 ...

 

Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza 
w Szczucinie

ul. Kościuszki 30
33-230 Szczucin
woj. małopolskie

sekretariat@sp-szczucin.pl

tel. 14 643-64-26

Copyright © Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczucinie 2019

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.