W dniu 23 marca 2018 r. odbył się ogólnopolski   konkurs lingwistyczny „Młody Lingwista”

Konkurs sprawdza ł wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu gramatyki i kultury języka angielskiego. Test zweryfikował kluczowe umiejętności lingwistyczne: rozumienia tekstu pisanego, słownictwa i gramatyki, a także sprawdzają wiedzę z zakresu kultury, historii oraz geografii danego obszaru językowego. Przystąpiło do niego 25 uczniów z naszej szkoły.

Dla każdego języka oraz grupy wiekowej przewidziany został test składający się z 30 pytań. Do każdego pytania były przygotowane 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają dyplom uczestnictwa, a dla najlepszych uczniów zostały przewidziane nagrody książkowe.

Szkolny koordynator konkursu Marta Tznadel