23sww

20 czerwca 2023 r. klasy VI a i VI d miały możliwość zwiedzić niezwykle urokliwe miejsca województwa świętokrzyskiego. Zaczęły od poznania ruin zamku Krzyżtopór w Ujazdowie. Dzięki przewodnikowi mogli sobie wyobrazić, jak ten zamek wyglądał w przeszłości, kiedy był największym i najbogatszym zamkiem Europy. Potem udali się do Chęcin, gdzie zobaczyli ciekawe miejsca miasteczka i wspięli się na górę zwieńczoną zamkiem. Z wieży widokowej podziwiali piękną panoramę Kielecczyzny. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie jednej z najpiękniejszych jaskiń naciekowych – Jaskini Raj.

Zadowoleni, z całym stadem gęsi większych i mniejszych, wrócili do Szczucina, jak się bowiem okazało najpopularniejszą pamiątką z wycieczki okazała się pluszowa Gęś.