g23d

7 czerwca w środę odbyła się ostatnia wycieczka szkolna do Krynicy - Zdrój. Na wycieczkę wybrali się uczniowie klasy 8 d. O godzinie 7:00 wyruszyliśmy w trasę do Krynicy. Na miejsce dojechaliśmy około godziny 10:00. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zdobycie szczytu wieży widokowej, która ma wysokość 49,5 m i znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena -896 m n.p.m., wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Największą atrakcją był wjazd i zjazd kolejką krzesełkową. Po wejściu na wieżę podziwialiśmy piękny krajobraz a pani przewodnik opowiadała różne ciekawostki o wieży jej budowie oraz o otaczającej nas przyrodzie. Następnym punktem wycieczki było Muzeum Zabawek. Jest to magiczne miejsce, w którym ze zdumieniem oglądaliśmy zabawki swoich rodziców i dziadków. Następnie wyjechaliśmy kolejką linowo- terenową na szczyt Góry Parkowej. Szczyt ma wysokość 741 m n.p.m. i znajduje się w samym sercu Krynicy, nad Deptakiem. Po zejściu z Góry Parkowej udaliśmy się na obiad do Restauracji Krynickiej. Kolejną atrakcją turystyczną naszej wycieczki był Deptak. . Razem z panem przewodnikiem podziwialiśmy stare domy zdrojowe, dom zdrojowy Kiepury, muzeum Nikifora, muszlę koncertową, fontanny, wstąpiliśmy do pijalni wód, gdzie każdy mógł podziwiać piękne, egzotyczne rośliny oraz skosztować wody mineralne. Powrót do domu zaplanowany był na godzinę 17:30.. Około godziny 19.30 podjechaliśmy pod szkołę, skąd każdy wrócił do domu.

Spędziliśmy bardzo fajnie czas. Był to dzień pełen wrażeń i emocji, dzień, który na pewno będziemy długo wspominać.