bb23

12 czerwca uczniowie klasy 4b uczestniczyli w długo oczekiwanej wycieczce do Krakowa. W doskonałych nastrojach pod opieką wychowawców wyruszyliśmy sprzed szkoły wygodnym busem i po2 godzinach jazdy dotarliśmy do pierwszego miejsca na mapie zwiedzania, którym był ogród zoologiczny. Bliski kontakt ze zwierzętami wywoływał wśród uczniów wiele emocji . Niestety, nie wszystkie zwierzęta chciały pozować do zdjęć, nie zawiodły małpy.

Z zoo przejechaliśmy do centrum miasta, skąd nadwiślańskim deptakiem udaliśmy się pod Smoczą Jamę. Wspólne zdjęcie z ziejącym ogniem smokiem zakończyło krótkie spotkanie, po czym przeszliśmy na Wzgórze Wawelskie, z którego podziwialiśmy zakole Wisły i widniejący w oddali Kopiec Kościuszki. Na Dziedzińcu Wawelskim aktywnie wysłuchaliśmy ciekawostek związanych z zamkiem .

Następnie Traktem Królewskim przeszliśmy na Rynek Główny, na którym mieliśmy możliwość zakupu pamiątek. Po godzinnej przerwie na posiłek ulicą Floriańską przeszliśmy do Muzeum Obwarzanka, gdzie każdy z nas miał okazję własnoręcznie upiec ten krakowski przysmak.

Droga powrotna minęła równie szybko i wesoło i o godzinie 20.00 byliśmy przed szkołą, gdzie czekali na nas rodzice.