si23

Duży kompleks boisk do siatkówki plażowej Miejskiego Ośrodka Sportu w Gorlicach był miejscem zmagań najlepszych drużyn szkolnych z 11 powiatów województwa małopolskiego: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, proszowickiego, tarnowskiego, miasta Nowy Sącz i miasta Tarnów.

W tym Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej, którego celem było wyłonienie 4 najlepszych zespołów do Finału Wojewódzkiego w Krakowie wspaniale zaprezentowała się nasza żeńska drużyna. Uczennice klas ósmych: Małgorzata Grzesiak, Karolina Łachut i Malwina Mendys po bardzo dobrej grze wywalczyły ostatecznie 5 miejsce (po zwycięstwie 2 – 0 z SP nr 6 Nowy Sącz). Są zatem pierwszą rezerwową drużyną, która będzie miała prawo startu w ścisłym Finale Wojewódzkim w przypadku rezygnacji z udziału którejkolwiek z ośmiu drużyn.

Warto nadmienić, że w składach pierwszych 4 zespołów, które uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej występowały członkinie kadry Małopolski na co dzień trenujące w grupach młodzieżowych czołowych klubów z naszego województwa tj. „Solna” Wieliczka, „Jedynka” Tarnów i Sandecja Nowy Sącz.