23ol

28, 29 i 30 marca w naszej szkole odbyła się wiosenna sesja Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpusek” dla klas I-III, która ma zasięg ogólnopolski. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 53 osoby. Uczniowie rozwiązywali sprawdziany z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego – do wyboru.

Olimpiada Olimpusek z języka polskiego polega na rozwiązaniu przez uczniów sprawdzianu pozwalającego sprawdzić umiejętność wyszukiwania informacji w tekście, znajomość podstawowych pojęć z zakresu wiedzy o języku oraz podstawowych zasad ortograficznych. Olimpiada Olimpusek z matematyki pozwoli sprawdzić uczniom umiejętność myślenia matematycznego, rozpoznawania podstawowych figur, rozwiązywania prostych równań, liczenia i porównywania miar. Olimpiada Olimpusek z języka angielskiego pozwoli uczniom sprawdzić wiedzę ze słownictwa i podstawowych zwrotów. Olimpiady pozwalają także na rozwijanie wyobraźni i myślenia twórczego dzieci. Sprawdziany obejmowały zestaw 21 pytań zróżnicowanych w zależności od klasy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Olimpiadzie i trzymamy kciuki za wyniki.