3ccd

Sprawozdanie z wycieczki - Paweł Tlamacz kl.3c

1 czerwca razem z klasą 3d o godz. 8.30 pojechaliśmy do Państwowej Straży Pożarnej do Dąbrowy Tarnowskiej.

Na początku strażak Zbyszek przedstawił nam prezentację, która pokazywała jak zachować się w różnych sytuacjach. Dowiedziałem się jak zwalczać ogień palący się na patelni i gdy jest duże zadymienie, trzeba chodzić na czworakach, przykładać do twarzy mokry materiał. Później zobaczyliśmy garaż, w którym znajdują się różne pojazdy strażackie i jeden nawet kosztował 2 miliony. Zobaczyliśmy jak strażak zjeżdża po rurze. Chwilę potem poszliśmy do dyspozytorni, w której znajdowało się sześć monitorów i dwa telewizory. Następnie zeszliśmy przed garaż i strzelaliśmy z działek wodnych do celu. W straży przebywaliśmy około półtorej godziny.

Później pojechaliśmy do Zalipia. Najpierw zobaczyliśmy kościół, a potem Amelka- nasza przewodniczka zaprowadziła nas do Domu Malarek. Tam mieliśmy czas, żeby zjeść, mogliśmy kupić pamiątki. Dowiedziałem się jak zrobić naturalne farby z wapnia i soków. Tradycja malowania zaczęła się od malowania pieców i pomieszczeń w domach. Kiedy zabrakło miejsca w domu, kobiety zaczęły malować na zewnątrz.

Bardzo dużo dowiedziałem się z tej wycieczki, była bardzo udana.

Sprawozdanie z wycieczki - Igor Irla kl.3c

Wczoraj 1 czerwca 2022r. razem z klasą 3d pojechaliśmy do Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W straży pan powiedział jak zachować się w czasie pożaru, porażenia prądem i zatrucia czadem. Potem mogliśmy założyć hełmy i pójść do garażu. Pan pokazał nam jak zjeżdża na rurze. Zobaczyliśmy wozy strażackie, jeden nawet kosztował 2 000 000zł. Laliśmy również wodą do celi i siebie.

Do Zalipia jechaliśmy autobusem. Tam spacerując patrzyliśmy na piękne wymalowane domy, poszliśmy do Domu Malarek. . Pani opowiadała jak powstawały kolory. Później oglądaliśmy warsztaty plastyczne. Mogliśmy potem długo się bawić, bawiliśmy się w berka i nawet chwilę na placu zabaw. Nasza pani zrobiła dla nas quiz.

Wycieczka skończyła się o 13.30. Bardzo mi się podobała.