piie

We wtorkowy poranek 31 maja, trzy klasy ósme udały się na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną w Pieniny. Celem wycieczki było zregenerowanie sił po zakończonych egzaminach ósmoklasisty oraz integracja zespołów klasowych kończących naukę w szkole podstawowej. Jednym z pierwszych punktów wycieczki było obejrzenie wystawy przyrodniczej Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku nad Dunajcem. Wystawa ta poświęcona jest powstaniu krajobrazu Pienin oraz jego ochronie. Najbardziej popularną atrakcją Pienin jest szczyt górski Trzy Korony, dlatego też uczniowie wraz z opiekunami udali się do Sromowiec Niżnych (przy granicy ze Słowacją) by móc podziwiać wspaniałe widoki na ten przepiękny masyw górski. Ósmoklasiści byli zachwyceni otaczającą ich przyrodą oraz ciszą i spokojem tego miejsca. W dalszej części dnia, uczestnicy wycieczki udali się do Szczawnicy gdzie przespacerowali się zapierającym dech w piersiach Wąwozem Homole, który jest uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Kończąc wizytę w Pieninach, zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli zadowoleni z wyprawy i żałowali, że czas ich pobytu w tym rejonie Polski dobiegł końca. Mamy nadzieję, że przyszli abiturienci nie zapomną chwil, które spędzili wspólnie podczas tej wycieczki. Opiekę nad uczniami sprawowały pani Iwona Łuszcz, pani Ewa Pochroń, pani Zofia Noga, pani Anna Jaje, pani Anna Dulak oraz pani Aneta Gwizd-Lichwała.