ho

23 maja 2022 r. uczniowie klasy 3c i 3d udali się na wycieczkę do Stacji Uzdatniania Wody w Suchym Gruncie oraz do Oczyszczalni Ścieków w Szczucinie. Poznali drogę jaką przebywa kropelka wody od momentu zassania przez studnie głębinowe, poprzez Stację Uzdatniania Wody, Wieże Ciśnień, rozbiór i użytkowanie w domach, podróż w Oczyszczalni Ścieków, aż po zrzut do Wisły. Uczniowie poznali zasadę działania filtrów, obejrzeli szafy sterownicze, obserwowali Zbiorniki Ciśnieniowe w Szczucinie a następnie poznali proces oczyszczania ścieków.

Po wycieczce, na zajęciach plastycznych rysowali historię kropelki wody. Najciekawsze prace zostały zamieszczone razem ze zdjęciami – zachęcamy do obejrzenia.