11 stycznia odbyło się kolejne spotkanie w SCKiB w Szczucinie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem pani bibliotekarka przygotowała dla nas baśń H. Ch. Andersena "Dziewczynka z zapałkami". Opowiada ona historię małej dziewczynki, wywodzącej się z ubogiej rodziny, która zmuszona jest do sprzedawania zapałek, by zarobić na życie. Wydarzenia przedstawione w baśni mają miejsce podczas jednego wieczoru, ostatniego dnia w roku. Historia małej dziewczynki mogłaby być zupełnie inna, gdyby nie obojętność osób, które spotkała na swojej drodze. Uczniowie mieli możliwość uświadomić sobie, że sens świąt nie polega jedynie na otrzymywaniu prezentów, lecz przede wszystkim na ich dawaniu, a sam prezent może mieć charakter niematerialny, na przykład zainteresowanie się samotną, potrzebującą osobą. Spotkaniu tradycyjnie towarzyszyły dodatkowe zajęcia związane z omawianą lekturą.