27 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach odbyło się uroczyste podsumowanie Międzynarodowego konkursu plastycznego "Tęczowy Kalendarz". Była to już XXI edycja, w której udział wzięły dzieci i młodzież z całego świata, także z najodleglejszych jego zakątków! Tym razem uczniowie naszej szkoły też wzięli udział w tym konkursie. Po ogłoszeniu wyników wielka radość ogarnęła wszystkich. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń klasy 5b Kacper Sieroń. Praca przedstawiająca śpiącego misia powstała na zajęciach rozwijających uzdolnienia plastyczne pod opieką p. Eweliny Niewiadomskiej-Burzec.

Podczas spotkania laureaci otrzymali wyróżnienia, nagrody i dyplomy. W konkursie jury oceniło dokładnie 2884 prace!

"Szacunek i gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu, nie tylko laureatom. Konkurencja jest przeogromna i zdajemy sobie sprawę, jak trudno jest się znaleźć wśród autorów prac, które znalazły się na wystawie, a jest ich aż 120. Wielkie słowa uznania dla wszystkich autorów, poziom jest bardzo, bardzo wysoki" - powiedział podczas uroczystości przewodniczący konkursowego jury Adam Niesyto. Gratulujemy Kacprowi i wszystkim uczestnikom konkursu!,