14 września odbyło się pierwsze spotkanie w SCKiB w Szczucinie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Bohaterem spotkania był mały pingwin, a stało się to za sprawą książki Agnieszki Nożyńskiej -Demianiuk pt. "Śmiałek. Pokochaj pingwinka".

Śmiałek to mały pingwinek, który już od urodzenia wyróżniał się spośród stada. Pewnego razu, uciekając przed drapieżnikiem, oddalił się od kolonii, wówczas zwierzę z opresji uratowała mała dziewczynka o imieniu Asia, która akurat przebywała na Antarktydzie wraz ze swoimi rodzicami – naukowcami. W tym samym czasie miał miejsce wyciek ropy z tankowca do oceanu. Wszyscy polarnicy byli zajęci minimalizowaniem skutków katastrofy i pomocą bezbronnym zwierzętom, w pomoc zaangażowała się również Asia.
Jak potoczy się los poszkodowanych pingwinków i czy naukowcom uda się zapobiec katastrofie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tej bogato ilustrowanej książce.

Polecamy przeczytać książkę !!!

Panie bibliotekarki przygotowały zajęcia plastyczne, podczas których każde dziecko wykonało dzisiejszego bohatera – małego pingwinka.