czyt

Uczniowie klasy 1d zakończyli pierwszy etap projektu czytelniczego „Wkręceni w czytanie - Pożeracze książek”. W pierwszych miesiącach nauki poznali litery. W styczniu zapoznali się z regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej oraz wypożyczyli swoje pierwsze książki. Następnie zaczęli budować piramidę lub wieżę czytelniczą. Pojawił się także kwiatek czytelniczy jako ostatnie potwierdzenie systematycznego czytania. Po przeczytaniu bajki, baśni, opowiadań uczniowie zapisywali na chmurkach informacje o książce i przyklejali na planszy. Następny etap rozpoczniemy we wrześniu.

Zachęcamy wszystkich do czytania książek.

czyt1

Opiekun, koordynator projektu: Monika Podosek.