W poniedziałek 25 października harcerze oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Uczniowie spotkali się na cmentarzu parafialnym, by uporządkować opuszczone mogiły oraz groby dawnych pracowników szkoły. Wspólnie grabili liście, wyrywali chwasty, wynosili śmieci, porządkowali teren wokół nagrobków. Po skończonych pracach porządkowych nastąpił czas zadumy i refleksji. Uczniowie odwiedzili lokalne miejsca pamięci na cmentarzu, zapalili symboliczne znicze. Wizyta na cmentarzu była wyrazem szacunku wobec osób, które odeszły oraz wszystkich tych, którzy poświęcili swoje życie za Ojczyznę. Opiekę nad uczniami pełnili pani Anna Kolano, pan Marek Kupiec, pani Renata Sokołowska.

spp