vr2023

W dniach 9 - 12 maja uczniowie klas 4 a, 4 b, 4c, 4 d, 5 a, 5 b, 5 c, 6 a, 6 d, 7 a podczas lekcji informatyki korzystali z - okularów VR. Za pomocą tej technologii mogli zobaczyć najbardziej znane atrakcje turystyczne świata, nowoczesne budynki, pojazdy, samoloty, poszerzyć swoją wiedzę z biologii, geografii, zwiedzić wirtualnie muzea, stadiony itp. Uczniowie po założeniu specjalnych okularów mieli możliwość „przenieść się” w różne zakątki świata, przebywać w dżungli, zobaczyć wnętrze wulkanu, atomu a nawet narządy wewnętrzne człowieka oraz inne atrakcje o których do tej pory mogli tylko czytać w książkach lub oglądać w telewizji. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonej lekcji i liczą na kolejne spotkanie z rzeczywistością VR.