lp1

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szkoła Podstawowa im. A Mickiewicza w Szczucinie otrzymała środki w wysokości 180 600 zł. Dzięki projektowi Laboratoria Przyszłości zostało zakupione szereg pomocy dydaktycznych dla uczniów. Dzięki nim zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowania. To dzięki takim rozwiązaniom nasza szkoła biorąc udział w programie rozwija wśród dzieci i młodzieży kluczowe kompetencje, mające olbrzymie znaczenie na rynku pracy.

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości zakupiliśmy między innymi:

- Drukarki 3D

- Zestaw Okularów VR

- Zestawy klocków do zajęć z Robotyki do realizacji zajęć na dwóch poziomach: dla uczniów klas 1-3 i dla uczniów klas 4-8.

- Zestaw mikroskopów

- Zestawy pomocy dydaktycznych do nauczania matematyki (ułamki zwykłe, ułamki dziesiętne, figury przestrzenne)

- Profesjonalny sprzęt do nagrywania i fotografowania wraz z oprogramowaniem do obróbki zdjęć i filmów.

To narzędzia o szczególnym znaczeniu w edukacji, gdyż łączą przyjemne z pożytecznym, bawią i uczą dzieci w różnym wieku.

Dzięki korzyściom, które oferuje sprzęt dostępny w programie Laboratoria Przyszłości każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Co zatem oferuje?

- ćwiczenie skupienia i precyzji,

- wsparcie rozwoju motorycznego dziecka,

- rozwój kompetencji psychospołecznych i interpersonalnych,

- nabywanie umiejętności pracy w grupie,

- aktywizację manualno-ruchową i intelektualną

oraz rozwój zainteresowań i pasji.