zdrr6

W dniach od 23 do 30 listopada Szkolne Koło PCK przeprowadziło szereg akcji promujących zdrowy styl życia. W tym czasie, uczniowie wszystkich klas mieli możliwość raczyć się owocami rozprowadzanymi w szkole (kiwi, jabłka) oraz przypomnieć sobie co należy robić by być zdrowym. Każdy uczeń miał możliwość wziąć udział w konkursach propagujących zdrowe podejście do życia (konkurs fotograficzny, literacki oraz plastyczny). Nauczyciele wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach pogadanki nt. Jak zdrowo żyć, nauczyciele wychowania fizycznego omawiali z uczniami zalety ruchu fizycznego dla zdrowia całego organizmu, pod okiem nauczycieli plastyki powstawały prace obrazujące zdrowy styl życia, podczas zajęć technicznych uczniowie próbowali swoich sił kulinarnych przygotowując potrawy ze świeżych składników. W ramach zajęć świetlicowych dzieci miały możliwość porozmawiania z higienistką szkolną na temat wagi spożywania zdrowych posiłków oraz wykonali prace plastyczne przedstawiające piramidy zdrowia i zdrowe talerze. Uczniowie klas młodszych również aktywnie włączyli się w propagowanie zdrowego stylu życia poprzez przygotowanie szaszłyków/sałatek ze świeżych owoców i warzyw, samodzielnie wykonali opaski na głowę z ulubionym owocem bądź warzywem jak również przygotowali piękne prace ukazujące zdrowe nawyki. Elementem podsumowującym wszystkie działania był apel przygotowany dla uczniów klas młodszych, podczas którego można było obejrzeć dwa krótkie przedstawienia przygotowane przez uczniów klas 2b „Jogurtowe agentki” oraz 2d „Na straganie”. Podczas apelu wręczono nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w ogłoszonych konkursach.

"Sponsorem nagród była Spółdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska z siedzibą w Tarnobrzegu" DZIĘKUJEMY !!!

1sss