kraa

SREBRNY DYPLOM w kat. chórów dziecięcych w 11 Międzynarodowym Konkursie Chóralnym - CRACOVIA CANTANS w Krakowie, wyśpiewał chór Clave de sol z naszej szkoły.

W tegorocznej edycji wzięło udział 12 chórów z Polski, Bułgarii, Czech, Niemiec, Słowacji i Szwecji.

Przesłuchaniom festiwalowym towarzyszyły koncerty, w których nasz chór również brał udział.

Występy uczestników festiwalu oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Romualda Twardowskiego, znanego kompozytora muzyki chóralnej, który właśnie obchodził 92 urodziny.  W skład jury wchodzili także: chórmistrzyni Jennifer Tham z Singapuru, chórmistrz Javier Busto z Hiszpanii, kompozytor i organista Richards Dubra z Łotwy oraz włoski chórmistrz Andrea Angelini.

Za nami kolejne wspaniałe muzyczne doświadczenie, promocja naszej szkoły i miasta.

To ostatni konkurs w tym roku szkolnym, dlatego pragnę ogromnie podziękować moim pracowitym i kochanym chórzystom. To co wspólnie przeżyliśmy na konkursach, wyjazdach, próbach, warsztatach, wiedza którą pochłanialiście, niech będzie dla Was zawsze drogowskazem i pięknym wspomnieniem, które już na zawsze zostanie w Was i Waszym sercu.