lluss

Tym razem 2 chóry i 3 nagrody.

14 czerwca w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbył się Wojewódzki Konkurs Chórów Projektu Akademii Chóralnej – Śpiewająca Polska.

Znakomite Jury w składzie: Prof.dr hab. Jan Jazownik, dr hab. Monika Bachowska oraz mgr Danuta Jeziorowska przyznało:

- Nagrodę Specjalną dla chóru Clave de sol za najlepsze wykonanie utworu z elementami ruchu

- 1 miejsce i Złote Pasmo dla chóru Clave de sol

- 1 miejsce i Złote Pasmo dla chóru Unisono – ( klas 1-3 )

W oczekiwaniu na werdykt chórzyści brali udział w warsztatach rytmicznych poprowadzonych przez p. Magdalenę Słupek.

Na zakończenie wszystkie chóry Akademii, biorące udział w konkursie, wykonały utwór

„ BANAHA „ pod kierunkiem p. Ilony Mach.

Dziękujemy ogromnie Panu Radosławowi Suliga za piękny akompaniament.

Dziękujemy p. Kseni Miśkiewicz – naszej kochanej kurator, za piękną organizację tego wielkiego przedsięwzięcia.

Wszystkim moim ukochanym chórzystom serdecznie dziękuje za piękne prezentacje na konkursie, zaangażowanie i chęć pracy.

Ukochanym opiekunom: p. Bożence Mazur, p.Ewie Jędo, p. Annie Ryńskiej - Buchaniec, p. Elżbiecie Szlosek - za ogromną pomoc podczas wyjazdów, wsparcie i dobre słowo.

Dziękuję wszystkim którzy są z nami, wspierają nas w naszych działaniach i wierzą, że wszystko czym się dzielimy - daje radość, dobro i szczęście wokół.

Gratuluję wszystkim dyrygentom i Ich chórom pięknych prezentacji i do zobaczenia na kolejnych, wspaniałych muzycznych wydarzeniach.