You are here: Home Aktualności Udany obóz sportowy

Udany obóz sportowy

Nasi młodzi sportowcy z klasy Id w dniach 23-26 sierpnia 2021 uczestniczyli w wakacyjnym obozie sportowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Szczucinie. W ciągu roku szkolnego uczniowie klasy sportowej pracowali na większej ilości godzin wychowania fizycznego aby rozwijać swoje sportowe pasje i odkrywać swoje talenty. Dlatego przywilej uczestniczenia w darmowym obozie dotyczył uczniów tej klasy. Dzieci wraz z wychowawcą Panią Dagmarą Fortuną oraz nauczycielkami wychowania fizycznego Panią Anną Dulak oraz Anetą Szlązak aktywnie spędzili ostatnie dni wakacji.

Dzień pierwszy - Tokarnia

W dniu 23 sierpnia uczniowie udali się na pierwszą wycieczkę do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Jest to fascynujące miejsce dla każdego, kto choć trochę pasjonuje się historią. Na miejscu mieli przyjemność zapoznania się z zabytkami obszaru województwa świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa oraz kultury ludowej. Dzieci były zafascynowane tym jak kiedyś żyli nasi przodkowie oraz z jakimi obowiązkami dnia codziennego musieli się zmagać.

Dzień drugi - Staszów

,,W Zdrowym ciele, zdrowy duch”. Uczniowie dosłownie skorzystali z tego powiedzenia i kolejnego dnia cieszyli się urokami wyjazdu na basen. Zjeżdżalnia oraz jacuzzi – to niektóre atrakcje z których dzieci skorzystały podczas wyjazdu na krytą pływalnię do Staszowa. Czas spędzony w wodzie przysporzył wszystkim uczestnikom oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Dzień trzeci - Jaskinia Raj

W dniu 25 sierpnia uczniowie klasy 1d wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Chęcin. Pierwszym punktem podróży było zwiedzanie Jaskini Raj, która uchodzi za jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Pani przewodnik przybliżyła dzieciom na czym polega proces krasowienia oraz wytłumaczyła czym różnią się od siebie poszczególne formy naciekowe. Uczniowie byli zachwyceni tym niezwykłym podziemnym światem. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Centrum Neandertalczyka, które łączy cele integracyjne, edukacyjne i wychowawcze oraz pozwala odkryć korzenie, a przez to zrozumieć otaczający świat. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiła naturalnych rozmiarów replika mamuta. Klasa 1d miała także możliwość zobaczenia hologramu 3D czaszki neandertalczyka oraz repliki czaszek ludzi pierwotnych. W tle dostępne były również prezentacje multimedialne oraz filmy przedstawiające życie codzienne tamtych ludzi. Po udanym zwiedzaniu uczniowie z opiekunami udali się do Zajazdu Raj, gdzie czekał na nich ciepły obiad.

Dzień czwarty - Tarnów

W dniu 26 sierpnia uczniowie klasy 1d wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Biura Wystaw Artystycznych przy Parku Strzeleckim w Tarnowie. Dzieci wzięły tam udział w warsztatach edukacyjno-plastycznych, których celem było pobudzenie kreatywności oraz rozwinięcie wyobraźni. Uczniowie zostali również oprowadzeni po aktualnej wystawie młodych artystów z Tarnowa i okolic. Następnie grupa udała się na zwiedzanie Parku Strzeleckiego, w którym mogli zauważyć wiele pięknych obiektów przyrody, architektury oraz rzeźby. Szczególną uwagę przyciągnęło Mauzoleum gen. Józefa Bema, wzniesione wysoko na sześciu korynckich kolumnach pośrodku parkowego stawu. Stamtąd dzieci przeszły na teren ogrodu jordanowskiego, gdzie znajduje się plac zabaw. Ostatnim punktem wycieczki był przejazd do restauracji McDonald’s, w której otrzymały zestawy Happy Meal z ciepłym posiłkiem i zabawką.

Każdego dnia uczniowie mieli zapewniony obiad oraz napoje.

Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Szczucina za sfinansowanie i umożliwienie realizacji obozu.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni sił do sportowej rywalizacji w kolejnym roku szkolnym.