Za nami piękny muzyczny weekend. Chór Clave de sol z naszej szkoły 28. 06. wyruszył na warsztaty wokalne, by doskonalić swoje umiejętności przed konkursem chóralnym w ECM w Lusławicach i nareszcie pobyć razem. Na tę chwilę czekaliśmy wszyscy z utęsknieniem. Po raz kolejny wróciliśmy do cudownego, malowniczego miejsca jakim jest Ośrodek Rekolekcyjno-Misyjny w Piwnicznej Zdroju. Dyrektor ks. Adam Fijołkowski oraz ks. Mariusz wspaniale nas ugościli w swoim pięknym Ośrodku, gdzie oprócz intensywnej pracy wokalnej, mogliśmy uczestniczyć w pięknej prezentacji o misjach w Afryce, kupić afrykańskie ozdoby, by wspomóc biednie i głodne dzieci afrykańskie. Zaprezentowaliśmy swoje umiejętności podczas mszy św w pięknej kaplicy w stylu afrykańskim. Na warsztatach gościliśmy również panią kurator chóralną Ksenię Miśkiewicz, której dziękujemy za cenne uwagi i ciepłe słowa. Dziękujemy pani prezes Stowarzyszenia Chóru p.Joannie Kosidło za pomoc w realizacji tego projektu oraz niezastąpionej ekipie pomocniczej, dzięki której wszyscy czuli bezpieczeństwo i wspaniałą opiekę: p.Marcie Golonce, p.Monice Podosek i p.Jadzi Frankowskiej.

Nie znajduje słów, które mogłyby wyrazić jak ważny był dla nas ten wspólny wyjazd po tak długiej rozłące wspólnego muzykowania. Radość bycia razem, przeżycia, emocje to wielka siła i moc, dzięki której możemy normalnie funkcjonować i pięknie przeżywać każdy dzień, czego wszystkim z całego serca życzymy.

Ilona Mach