gniazdo1

Od wieków w Polsce mówi się, że bociany są zwiastunem wiosny. Przylot na lęgowiska i zajęcie gniazda to chyba najbardziej wyczekiwany i komentowany przez ludzi moment w życiu bocianiej pary. Większość sąsiadów bocianich gniazd rokrocznie wyczekuje pojawienia się „swojego boćka”. W tym roku, po raz pierwszy w naszej gminie będziemy mieli możliwość dokładniejszego poznania ich życia. W miejscowości Słupiec na specjalnym wysięgniku w pobliżu bocianiego gniazda została zamontowana kamera internetowa. Umożliwia ona całodobową obserwację tych wyjątkowych ptaków. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Liga Ochrony Przyrody oraz klub Małych Ekologów ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie wraz z opiekunami: Haliną Bełzowską, Anną Bełzowską, Kazimierą Strycharz oraz Dorotą Dzięgiel.