Uroczystości poświęcone Pamięci Żołnierzom Wyklętym w naszej szkole, poprzedzone zostały wręczeniem przez Panią Dyrektor legitymacji, nowym członkom klubu historycznego AK:

♦ Maciej Łuszcz

♦ Łucja Dudkiewicz

♦ Blanka Misiaszek

♦ Izabela Klimaj

♦ Mikołaj Beker

♦ Jakub Ząbek

♦ Gabriela Dzięgiel

♦ Weronika Płaneta

♦ Maja Leśniewska

♦ Oliwia Pęcak

♦ Laura Gibała

♦ Amelia Wójcik

♦ Justyna Warzecha

Następnie, członkowie Klubu Historycznego AK pod opieką p. Bożeny Mazur, zaprezentowali przygotowany program artystyczny.

Inscenizacja poświęcona była młodej dziewczynie, sanitariuszce Danucie Siedzikównej pseudonim ,,Inka’’. Występ wzruszył wielu widzów. Przybliżył wszystkim,trudny okres w powojennej Polsce, opanowanej przez komunistów, którzy mordowali Polaków przeciwnych sowietyzacji. Świat miał o nich zapomnieć, ale historia upomniała się o bohaterów. A naszym obowiązkiem jest o nich przypominać. Szczególnie,ze względu na bardzo młody wiek, bliską naszemu serca, stała się sanitariuszka Inka, która została zamordowana przez ludzi bezpieki w 1946r. Prawdziwego pogrzebu, doczekała się dopiero 28 sierpnia 2016, dokładnie w 70 rocznicę jej śmierci.

Dzięki zaangażowaniu wielu polskich patriotów, Dzień 1 marca stał się Świętem Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych.

Serdecznie dziękujemy naszej pani psycholog Karolinie Mach, która gościnnie wystąpiła na naszej uroczystości. Jak zwykle, wszystkich zachwyciła swoim pięknym głosem. Pani Karolina,jest solistką Orkiestry OSP w Szczucinie.

„CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!”