Szczucin – 14.01.2020 r.

14.01.2020 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie rozegrano XII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Szczucina. W turnieju tym wzięły udział reprezentacje 6 szkół podstawowych:

• 2 z powiatu buskiego: Szkoła Podstawowa w Stopnicy (opiekun p. Beata Opałka) i Szkoła Podstawowa w Pacanowie (opiekun p. Barbara Nawrot)

• 1 z powiatu tarnowskiego: Szkoła Podstawowa w Żabnie (opiekun p. Marcin Węgiel)

• 3 z powiatu dąbrowskiego: Szkoła Podstawowa w Oleśnie (opiekun p. Mariusz Kądzielawa), Szkoła Podstawowa w Luszowicach (opiekun p. Jarosław Piasecki) i Szkoła Podstawowa w Szczucinie (opiekun p. Wojciech Krukowski)

Otwarcie turnieju przeprowadzono zgodnie z ceremoniałem sportowym. Po uroczystym marszu na wejście drużyny i ich opiekunów powitała dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczucinie Beata Dzięgiel. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Zastępca Burmistrza Szczucina Tomasz Bełzowski.

Turniej przeprowadzono systemem „każdy z każdym” Zanotowano następujące wyniki pomiędzy poszczególnymi zespołami:

• SP Szczucin - SP Stopnica 2-0

4. SP Pacanów              4 pkt
  5. SP Stopnica             3 pkt
  6. SP Luszowice           2 pkt

O II miejscu SP w Szczucinie zadecydowało zwycięstwo w bezpośrednim meczu z SP Żabno 3 – 1.

Skład zwycięskiej drużyny SP Olesno prowadzonej przez p. Mariusza Kądzielawę: R. Panek, H. Cholewa, K. Brzychczy, K. Węgiel, H. Węgiel, S. Dymon, K. Bednarz i A. Wrona.

Puchary, medale i dyplomy zwycięzcom wręczył Zastępca Burmistrza Szczucina Tomasz Bełzowski.

Organizator turnieju: Stanisław Dąbroś