Tydzień patrona szkoły to projekt , który na stałe wpisał się w naszą  tradycję. W dniach 16- 20  grudnia  przez tydzień miało miejsce szereg inicjatyw  związanych z Patronem Szkoły – Adamem Mickiewiczem.  Projekt rozpoczął się od uroczystej akademii poświęconej Patronowi i jego twórczości.   W każdym dniu tygodnia  tematycznego odbywały się  konkursy, spotkania, ciekawe inscenizacje, między innymi:

- ,,dzieci dzieciom”- czytanie bajek A. Mickiewicza przez uczniów klasy IIIa młodszym kolegom i koleżankom oraz wykonanie ilustracji wysłuchanych utworów,

-klasy II wykonały plakaty ,,Życie i twórczość Adama Mickiewicza”,

- klasy III wzięły udział w konkursie na najciekawszy lapbook o Mickiewiczu,

-  klasy IV- konkurs plastyczny- ilustracje do bajek Mickiewicza,

-  klasy V- konkurs wiedzy o życiu i twórczości Adama Mickiewicza,

-  klasy VI-VII – konkurs recytatorski -  Bajki A. Mickiewicza,

-  klasy VIII-  czytanie na lekcjach języka polskiego  fragmentów poematu ,,Pan Tadeusz”.

Ponadto w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę albumów i książek,w salach lekcyjnych gazetki i  kąciki tematyczne  a na korytarzach prace konkursowe.

Wszystkie inicjatywy cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów , tym bardziej , że w bieżącym roku przypada  50 rocznica nadania imienia szkole.