W dniu 22 marca 2018 r. nasza gimnazjalna młodzież uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Krakowie. Wszyscy trzecioklasiści mieli okazję zobaczyć i poznać szkoły i uczelnie z Małopolski oraz brać udział w ciekawych prezentacjach i warsztatach. Będąc w Krakowie  uczniowie tradycyjnie odwiedzili Muzeum Narodowe. Tam zwiedzili wystawę „Broń i barwa”, a także zobaczyli najcenniejszy obraz w polskich zbiorach, arcydzieło autorstwa Leonarda da Vinci - "Damę z gronostajem". Obraz został zakupiony przez państwo polskie wraz z całą kolekcją Fundacji Książąt Czartoryskich za 100 mln euro, a przedstawia Cecylię Gallerani, młodą damę mediolańskiego dworu. Po intensywnym zwiedzaniu nadszedł czas na relaks w galerii handlowej Bonarka. Tam uczniowie mieli czas na obiad i zakupy. Późnym popołudniem w wybornych nastrojach wszyscy wrócili do domu. Opiekę nad wycieczką sprawowały panie: Renata Domińczak, Bożena Stal-Zajda, Aneta Szlązak i Ewelina Niewiadomska-Burzec.