oog23

3 czerwca 2023 r. na stadionie piłkarskim w Smęgorzowie odbyły się VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Rywalizowało ze sobą 13 drużyn z powiatu dąbrowskiego.

Zawody na wszystkich szczeblach rozgrywane były w 2 konkurencjach. Pierwsza z nich zwana rozwinięciem bojowym, polegała na pokonaniu toru przeszkód z jednoczesnym rozwinięciem linii gaśniczej. Młodzież w tej konkurencji musiała również podawać prądy gaśnicze przy pomocy hydronetek ręcznych celować w środek tarczy nalewkowej a także na czas prawidłowo wykonać   węzły strażackie. Druga część zawodów obejmowała bieg sztafetowy z przeszkodami na dystans 400 m. Na finiszu biegu młodzież miała za zadanie połączyć węże rozdzielcze oraz prądownice. Wszystkie zmagania ukazały dużą sprawność oraz ogromną wiedzę młodzieży.

Wynik końcowy zawodów został przedstawiany w formie punktowej. Na ogólny wynik drużyny składa się suma punktów uzyskanych w obu konkurencjach. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska złożona ze strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Strażaków z jednostek OSP z terenu powiatu dąbrowskiego.

Po zsumowaniu nasza drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce a drużyna chłopców I i tym samym uzyskała awans do Wojewódzkich Zawodów , które odbędą się już 18 czerwca 2023 roku w Suchej Beskidzkiej.