1ab23

31 maja uczniowie klasy 1a i 1b wyruszyli na wycieczkę autokarową.
Najpierw udali się do Muzeum Sztuki Ludowej w Kolbuszowej. Zapoznali się z życiem ludzi na przełomie XIX i XX wieku. Dzieci zwiedzały skansen gdzie miały możliwość poznania kultury Lasowiaków, zobaczenia jak kiedyś mieszkali ludzie na wsiach i czym się zajmowali. W chatach dzieci oglądały codzienne wyposażenie dawnych domów i narzędzia pracy. Szczególnie podobał im się drewniany kościół oraz zbiór drewnianych zabawek. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w lekcji kaligrafii w starej szkole. Ćwiczyli pismo najpierw na specjalnych tabliczkach, a następnie pisali w zeszytach za pomocą pióra ze stalówką. Ze zdziwieniem i niedowierzaniem spoglądali na kąt w klasie, w którym wysypany był groch – do klęczenia ,,za karę”.

Następnie uczniowie udali się do Kompleksu Turystycznego – Brzezóvka. Spacerując wzdłuż alejek mieli możliwość spotkania na swej drodze dinozaury, ciekawe historyczne postacie przy których można było zrobić pamiątkowe zdjęcia. Resztę czasu dzieci spędziły w Parku Rozrywki. Atrakcje z których dzieci korzystały to: między innymi: dmuchańce, tor tubingowy, trampoliny, mini golf, basen z łódeczkami, eurobungee, małpi gaj, roller wodny, giga szachy. Każdy znalazł dla siebie coś fajnego. W drodze powrotnej, oczywiście trzeba było obowiązkowo wstąpić do McDonaldsa. Wycieczka była bardzo udana, przyniosła dzieciom wiele radości i rozbudziła ich ciekawość.