sa 21

W piękny słoneczny dzień 1 czerwca 2023r. uczniowie klasy 5b wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. opiekunkami były p. K. Strycharz i p. Aneta Gwizd-Lichwała. Zwiedzanie zabytków tego królewskiego miasta zaczęliśmy od podziemnej trasy turystycznej, gdzie podążaliśmy za duchem Haliny Krępianki. Kolejnymi punktami naszej wycieczki były: Ratusz, zamek, Brama Opatowska, Ucho Igielne. Podziwialiśmy wystawę ,,Świat Ojca Mateusza". Podczas projekcji filmu ,,Królewska opowieść" utrwaliliśmy naszą wiedzę o zabytkach Sandomierza. Spacerując po Wąwozie Królowej Jadwigi delektowaliśmy się pysznymi krówkami. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Mac Donaldzie. Widoczna radość na twarzach uczniów przekonywała, że wycieczka spełniła ich oczekiwania.