drru23

drr23

mdp23

Ślubuje ze wszystkich sił służyć Ojczyźnie Rzeczpospolitej Polskiej, ofiarną pracą w szeregach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej- ŚLUBUJĘ

Przyczyniać się do ochrony życia, zdrowia i mienia jej Obywateli poprzez działania prewencyjne i profilaktyczne – ŚLUBUJĘ

Ślubuję przestrzegać postanowień Statutu Ochotniczej Straży Pożarnej i Regulaminu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej- ŚLUBUJĘ

Pogłębiać wiedzę, doskonalić umiejętności, postępować uczciwie, wykonywać sumiennie polecenia przełożonych i być wzorem w przestrzeganiu zasad ochrony przeciw pożarowej- ŚLUBUJĘ.

20 maja podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka druhny i druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej „Ogniki” złożyli na sztandar jednostki OSP Szczucin uroczyste Ślubowanie. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą, później przyszedł czas na część oficjalną. Był hymn państwowy, złożenie meldunku, przegląd pododdziałów, podniesienie flagi na maszt , wręczenie odznaczeń i nominacji, aż wreszcie nadszedł czas na naszą uroczystość.. Ślubowanie złożyło 38 członków MDP. Pasowania młodych druhów dokonał Zastępca Burmistrza a zarazem V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego dh Tomasz Bełzowski, . Młodzież otrzymała z rąk dh Kamil Kwiatkowski V-ce Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej legitymację członkowskie. W wydarzeniu udział wzięli: wicewojewoda małopolski, zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, lokalni parlamentarzyści oraz Wicemarszałek województwa małopolskiego.