koo23

W dniu 11 maja 2023 roku uczniowie klas 1c i 1d wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni.

Zwiedzili najstarszą w Polsce kopalnię soli, poznali pracę górnika, dowiedzieli się jakie znaczenie w przeszłości miała sól kamienna dla rozwoju Polski.

Spotkali się ze Skarbnikiem – dobrym duchem kopalni. Mieli również czas na zabawy pod ziemią i zakup pamiątek.

Wycieczka była udana, dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu miłych wrażeń a także ciekawych informacji o najstarszej kopalni soli.